NAVIGEERI SIIT

Sisekujundusest maailmas

HUVITAVAD LINGID SISEKUJUNDUSEST

Siit lehelt leiad huvitavaid sisekujunduse artikleid ja linke.

Jõulud ja sisedisain

Ma teadsin juba varakult, et tahan sel aastal oma koduse jõulukaunistamise võtta ette veidi suuremalt, kui ma seda siiani olen teinud. Minuga on nii, et tavaliselt hakkab mõte tööle juba üsna varakult. Tasapisi muutuvad unistused ideedeks ja seejärel juba valmis kujunditeks minu peas. Näpud sügelevad ja mõte jookseb olles ise samal ajal elevil nagu väike laps. Jõulud on imeline aeg, kus pea igas inimeses tärkab pisike sisekujundaja. Mõelda siis vaid, mis juhtub nendega, kelle sees on see sisekujundaja juba nagunii pesa teinud. Nii juhtub ka minuga, absoluutselt igal aastal.

Seekord võtsingi siis selle kujundamise ja kaunistamise veidi suuremalt ette ning  otsustasin lisaks muule jõulu virrvarrile välja vahetada ka diivani katted. Alati ei peagi ostma täiesti uut diivanit, jääb ka võimalus vahetada välja hoopis armsaks saanud diivani kattekangas. Minu väga hea koostööpartneri Unicorn Design abiga saigi meie kodu keskpunkt uue ja särava ilme. Põhjusel, et sel hooajal on mind tugevalt tõmmanud tumedamate värvide poole, sai ka diivan uue rohelise sametise kuue.

Pean tunnistama, et alguses ei olnud ma päris kindel, kas samet on just parim valik ja eriti veel selline tumedamat sorti, millele mina olin silma juba ammu peale pannud. Seda kõike just seepärast, et meie pere liikmeks on üks vahva koerpoiss, kellel on valged ja eriliselt karmid karvad. Kohati oli see ju riski peale minek, sest kes sul ikka lubab koerapoissi kangapoodi testimiseks kaasa võtta. Tuleb siiski tunnistada, et need hirmud olid täiesti põhjendamatud, sest minu suureks üllatuseks sai valitud tõeliselt hea, vastupidav ja kergesti hooldatav kangas. Kui eelnevalt oli meil selline värvipoolest igati paslik diivan, mis siiski võttis kõik karvad enda külge kõvasti kinni – vaid näha oli neid vähe, siis valitud sametise katte puhul saab kogu sodi kerge vaevaga diivani pealt ära pühkida. Mina olen rahul!

Et üks asi viib teiseni ja saades sellest diivaniloost julgustust vahetasin ka oma heleda vaiba uue tumesinise vastu välja. Mulle tundub, et tumedaid toone kardetakse liialt ja sealjuures täiesti asjatult. Sa saad ju alati anda neile juurde erksust mõne eredama värvitooniga. Võin kinnitada, et üldpilt ei jää  kindlasti kardetult sünge. Piisab vaid mõnest padjast  ja/või pleedist, kui vaid soovid – need on absoluutselt ideaalsed vahendid silma paitavate värvilaikude loomise tarvis.

Nüüd siis päris jõulukaunistuste juurde. Kuuse asemel olen alati valinud nulu, sest see on lihtsalt palju vastupidavam kui kuusk. Selline on minu senine kogemus. Vastupidavus on eriti oluline, kui sul on soov jõulupuud terve advendiaja, jõuludest kuni aastavahetuseni välja oma kodu kaunistusena hoida.  Minu puu on alati esimeseks advendiks ehitud. Lisaks on  nulg minu maitsejärgi kaharam ja seega ka minu silmis ilusam.

Jõulupuu ehtimisel lähtusin seekord „parem on rohkem“  valikust. Järjekordne risk, mis ennast absoluutselt õigustas. Kasutasin ehteid, mis mul juba olemas olid ja lisasin veel juurde värvilisi ja kuldseid kaunistusi. Jõulutuledeks said seekord nii öelda sooja valgusega (ehk kollased) tuled. Olen ise ka üllatunud, kui suur vahe on sellel, kas kasutad kollast või valget valgust. Seni tundus, et heledas elamises on valge valgus suisa kohustuslik oma puhtuse poolest. Tegelikkus on aga see, et soojem valgus toob endaga kaasa jõuluomase soojuse ja muudab värvilised kuulid jõulupuul veelgi maagilisemaks.

Kokkuvõtteks võib öelda, et jõulupuu on kaunim kui kunagi varem ja ma ei ole ammu olnud nii rahul kogu tulemusega kui sel aastal. Minu jõulukodu sai täiuslik. Saladuskatte all võin öelda, et ega ma sellega ei piirdu – päris kindlasti tuleb koju lisa ja vast jõuan teilegi seda piltidel edastada.

Imelist jõuluaega!

Veebidoktor